| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 20 % |
| Height - Seated (Max) | 2 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | Power Inductor |
| Current Rating | 9.12 A |
| DC Resistance (DCR) | 9.6 mΩ |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 330 nH |
| Core Material | Carbonyl Powder |
| Saturation Current | 18.2 A |
Stock: 99
Distributors
pcbx
Unit Price$0.15274
Ext.Price$0.15274
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.15274 | $0.15274 |
| 10 | $0.11856 | $1.18560 |
| 50 | $0.10128 | $5.06400 |
| 100 | $0.08652 | $8.65200 |
| 500 | $0.07838 | $39.19000 |
| 1000 | $0.07333 | $73.33000 |
